تبلیغات
طرفداران هری پاتر - زندگی نامه ی اما واتسن(هرماینی گرینجر)

زندگی نامه ی اما واتسن(هرماینی گرینجر)

دوشنبه 5 فروردین 1392 04:44 ب.ظ

نویسنده : سپیده هرمیون

یک سلام خیلی بزرگ به شما بینندگان این وبلاگ .

عید رو به تمام ایرانیان ارجمند تبریک عرض می کنمو امید وارم سالی پر از برکت و شادی پیش رو داشته باشید .

می دونید که نمیشه توی یه مطلب هم کلی عکس ریخت و هم ویکی پدیا. برای اینکه بتونم عکس های زیادی بریزم باید چند مطلب بریزم.

حالا ویکی پدیای اما جون رو توی این مطلب ریختم. امید وارم بخونید و خوشتونم بیاد .

                                                                          animated gifs of new year                                                                animated gifs of happy new year

 بیوگرافی اما واتسن

اما واتسون

نام کامل: اما شارلوت دوره واتسون
لقب: ام
قد: 1.65 متر

اما شارلوت دوره واتسون، متولد 15 آوریل 1990 ، بازیگری بریتانیایی است که نقش هرمیون گرنجر را در فیلمهای هری پاتر بازی می کند.

بیوگرافی
ابتدای زندگی

اما واتسون فرزند بزرگتر کریس و ژاکلین واتسون است، که هر دو وکیل هستند و اکنون از هم جدا شده اند. او برادری کوچکتر به نام آلکس دارد. او با والدینش در آکسفورد انگلیس زندگی می کرد و در دبیرستان مشهور The Dragon School در آکسفورد تحصیل می کرد.
قبل از شرکت در فیلمهای هری پاتر، تجربة اما واتسون بسیار کم بود، که فقط شامل تئاتر های درون مدرسه ای می شد، "مثل تئاتر آرتور: سالهای جوانی و پرنس شاد". فعالیت های دیگر مدرسه ای او شامل شرکت در مسابقة شاعری Daisy Pratt در سن هفت سالگی است که او در آن مسابقات مقام اول را کسب کرد.

زندگی کاری

اما واتسون در 10 سالگی شروع به بازی در فیلمهای هری پاتر، در نقش هرمیون گرنجر کرد و زمانی که فیلم هری پاتر و سنگ جادو به نمایش در آمد، او 11 ساله بود. از آن زمان او در همة سری فیلمهای هری پاتر ایفای نقش کرد. این فیلمها عبارتند از: هری پاتر و تالار اسرار (2002)، هری پاتر و زندانی آزکابان(2004) و هری پاتر و جام آتش(2005).
طرفداران هری پاتر نظرات گوناگونی دربارة نمایش واتسون از هرمیون دارند. برخی فکر می کند که او برای این نقش عالی است؛ دیگران این عقیده دارند که او نمی تواند سستی ها و کاستی های هرمیون را نشان دهد، و به این اعتراض می کنند که اما واتسون بیش از حد برای ایفای نقش هرمیون زیباست.... در این سری کتاب ها از هرمیون فقط با چهره ای ساده ( نه زیبا و نه زشت) یاد شده است. در هر حال فیلمها، با موافقت رولینگ، هرمیون را در کنار موهای پرپشت و عادت کتابخوانی اش، همان طور که هری و رون در مراسم یول بال متوجه می شوند، دختری زیبا نشان می دهد. (با این وجود هنوز یک مقالة روزنامة دیلی پرافت (پیام امروز) نوشتة ریتا اسکیتر هرمیون را این گونه معرفی می کند: دختری با چهره ای ساده ولی جاه طلب) فیلمنامه ها نیز بین هری، رون و هرمیون رابطة حسی متفاوتی را نسبت به کتاب نشان می دهند.
در 15 سالگی اما واتسون تبدیل به جوانترین فردی شد که عکسش روی جلد مجلة Teen Vogue رفته است. او به همراه پیرس بروسنان، کنت براناف و سامانتا مورتون عضو هیئت داوران انتخاب فیلمساز برتر نوجوان در مراسم First Light Film Award در لندن بود. در فوریة سال 2006 واتسون فیلمرداری اصلی فیلم هری پاتر و محفل ققنوس را آغاز کرد (این فیلم قرار است 13 جولای 2007 به نمایش در بیاید.) که در آن فیلم او نقش خود را به عنوان باهوش ترین جادوگر دوران خودش تکرار می کند. او در فیلم کوتاه کیف دستی ملکه، که برداشتی از فیلم هری پاتر است، نیز نقش هرمیون را بازی کرده است، این فیلم کوتاه به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد ملکه ساخته شد.
با این که فیلم های هری پاتر تنها تجربة سینمایی او هستند، او ابراز علاقه کرده تا حرفه اش را در دیگر فیلمها نیز گسترش دهد. هرچند که او گفته که بعید است این اتفاق پیش از اتمام فیلمهای هری پاتر رخ بدهد.

زندگی شخصی
او یک ورزشکار مشتاق است که به هاکی، تنیس و چندین ورزش دیگر علاقمند است. زمانی که در سر صحنة فیلمبرداری است، زمان خود را با بازیهای کامپیوتری و تنیس روی میز می گذراند. خوانوادة او دارای دو گربه با نامهای بابلز و دومینو است. در سال 2003 او وارد مدرسة دخترانة Headington در آکسفورد شد. علاقة او به موسیقی شامل خواندن، موسیقی هیپ هاپ، موسیقی بلوز، و موسیقی راک کلاسیک می شود و خوانندگانی از امینم گرفته تا اریک کلاپتون و نلی فورتادو را در بر می گیرد.
در آگوست سال 2006 اعلام شد که اما واتسون بالاترین نمرات را در امتحان دیپلمش کسب کرده که شامل 8 نمرة A+ و دو نمرة A است.

جوایز
جوایز کاندید شده:
Saturn Award برای فیلم هری پاتر و سنگ جادو
Empire Award برای فیلم هری پاتر و سنگ جادو
American Moviegoer Awards بهترین نقش مکمل زن، سال 2002
Young Artists Awards بازیگر نقش اول جوان در یک فیلم سینمایی، 2002
Young Artists Awards بهترین گروه در فیلم سینمایی، برای فیلم سنگ جادو
Broadcast Film Critics Association Awards بهترین بازیگر جوان، 2004
Broadcast Film Critics Association Awards بهترین بازیگر جوان 2005
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -